יתרונות הקוד הפתוח

בניית אתרים קוד פתוח

בניית אתר אינטרנט בגישה פתוחה זו היא דגל החברה המאמינה במתן חופש ללקוח מתוך ראיית טובתו וצרכיו.

בניית אתרי אינטרנט בקוד פתוח – הדרך בה צריך לפתח

מה זה בניית אתרי אינטרנט בקוד פתוח? האם זה יכול לסייע לי לשפר את האתר שלי ואת תפקודו? האם זה בטוח?
אלה שאלות שלקוחות תמיד שואלים כאשר מעלים את נושא הקוד הפתוח. במאמר זה ננסה להסביר את היתרונות בשיטה זו..

 

היתרונות של בניית אתרי אינטרנט בקוד פתוח

חברת Webbeavers מתמחה בעיצוב ובניית אתרי אינטרנט דינמיים, בעלי מערכת ניהול תכן בקוד פתוח, המאפשרת ללקוח שליטה ועדכון תכני האתר בקלות ובפשטות. החברה מעניקה ללקוחותיה חופש בחירה מרבי בקביעת אחסון האתר לאו דווקא באמצעותה ובקביעת המשך ניהול האתר, במידה והלקוח מעוניין להעבירו לידי חברה אחרת, זה אפשרי ובקלות רק בגלל שהמערכת נבנתה בקוד פתוח ומאפשרת ללקוח באמת להיות הבעלים של קוד.
גישה פתוחה זו היא דגל חברה המאמינה במתן חופש ללקוח מתוך ראיית טובתו וצרכיו.

  • בעלות – הקוד הפתוח מאפשר ללקוח באמת להיותה הבעלים של קוד והיישומים שנוצרו עבורו. בעלי אתרי אינטרנט בקוד פתוח אינם צריכים לשלם רישיונות יקרים  או דרישות לשרתים מיוחדים כדי לפעול.
  • גמישות – הבעלים של הקוד (הלקוח שלנו) לא צריך להיות מחויב לחברה או לאדם ספציפי, הקוד פתוח ולכן ניתן להתאימו אישית עבור כל אחד.
  • יכולת הביקורת – תוכנות בקוד סגור מאלצות את הבעילים של הקוד, לסמוך על המתכנת בנוגע למאפיינים, כגון אבטחה (אין לאף אדם מטעם הלקוח אפשרות לבדוק את הקוד מכל סיבה שהיא).

גם מפתחים נהנים מיתרונות שיטת הקוד הפתוח. אין צורך בתוכנה ספציפית ויקרה כדי לפתח יישומים מקוונים בקוד פתוח, רוב הזמן פנקס רשומות  פשוט עושה את העבודה וזה מתורגם לעלות סופית קטנה יותר עבור הלקוח.
אמון הוא תכונה חשובה מאוד בבניית אתרים בקוד פתוח. כאשר הקוד מוצפן במקור סגור, אין דרך שבה המשתמש הסופי יכול להגיד אם העבודה נעשתה היטב, אין דרך עבור מומחה אבטחה לבדוק ולזהות טעויות, באגים וחולשות. זה לא יקרה עם קוד פתוח. למשתמש יש את החופש לעיין בקוד ישירות ועם מעט ידע, יוכל לזהות ולנטרל באגים ושגיאות.

אולי אתה חושב עכשיו שגולשים שנכנסים לאתר אינטרנט בעל קוד פתוח יכולים לבצע שינויים ללא הסכמת בעלי האתר. ובכן, בהחלט לא! רק אנשים עם גישה לשרת שבו הוא מאוחסן הקוד, יכולים לבצע שינויים (בעל האתר ו/או החברה שמתחזקת את האתר).
כשאתה צריך לבנות אתר אינטרנט או יישום מקוון, תוודה עם החברה שאתה מתכוון לעבוד איתה, האם הם משתמשים בתוכניות ובשפות תכנות בקוד פתוח כדי לבנות את האתר שלך. אם הם לא, אתה צריך להיות מודע לכך, כי יכול להיות תחילתו של סיוט אמיתי.